Wakacje to doskonały czas na wycieczki do Korei Południowej, gdzie czeka na nas ogromna różnorodność pod każdym względem – atrakcji, kultury, jedzenia, krajobrazów itd. Można mówić o połączeniu egzotyki, nowoczesności i ciekawej historii. W tym kraju nie ma mowy o nudzie, każdego dnia zaskakuje czymś nowym. Jest wiele miejsc, które wręcz trzeba zobaczyć w Korei, dlatego wato wykorzystać do maksimum swój pobyt i dobrze go zaplanować.

Godne polecenia atrakcje Korei Południowej

Korea Południowa obfituje w ciekawe, wręcz niezwykłe miejsca, dlatego niemożliwe byłoby zobaczenie ich wszystkich. Tym bardziej, jeśli mamy ograniczony czas, warto zacząć od najpopularniejszych atrakcji. Jedną z nich jest z pewnością Wyspa Czedżu, którą uważa się za jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Niektórzy określają ją nawet mianem koreańskich Hawajów. Jej symbolem jest rzeźba kamiennego dziadka. To właśnie na tej wyspie znajduje się najwyższy szczyt, czyli wulkan Halla-san. Można też odwiedzić Muzeum Pokoju. Dalej mamy Gyeongju, czyli dawną stolicę państwa Silla, gdzie mieści się zjawiskowy Pałac Donggung nad stawem Wolji oraz Świątynię Bulguksa z roku 528. Wyspa Jeju, czyli największa wyspa Półwyspu Południowokoreańskiego, urzeka rajskimi plażami i przyjaznym klimatem. Niezwykłe wrażenie robi wulkan wschodzącego słońca, gdzie wnętrze krateru ma kształt koła. Na wyspie tej znajduje się też Zespół jaskiń lawowych Geomunoreum, po wejściu do których z pewnością będziemy mocno zaskoczeni widokami będącymi efektem erupcji wulkanu.

Podążając szklakiem historycznych miejsc, nie sposób pominąć Jeonju, gdzie podziwiać można tradycyjną wioskę z hanokami. Jest to świetne miejsce do skosztowania prawdziwych specjałów koreańskich, łącznie z niezwykle smacznym street foodem. W Jeonju Hanok Village czeka na nas cała masa lokalnych przysmaków. Kolejnym punktem podróży będzie Pjongczang, gdzie miały miejsca zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jest to wspaniałe miejsce dla miłośników sportów, ale nie tylko, bo to właśnie Pjongczangu znajduje się multum świątyń z ciekawą historią. Godna polecenia będzie między innymi Świątynia Sangwansa z roku 705. Jeśli chcemy poczuć się jak mnich, to warto zdecydować się na nocleg w świątyni Woljeongsa.

Piękne krajobrazy czekają na nas w Tongyeong, gdzie można spróbować przy okazji świeżych i niezwykle smacznych owoców morza. To bardzo popularny kurort, gdzie przejedziemy się kolejką linową, podziwiając Park Narodowy Hallyeohaesang. Warto odwiedzić targ Jungang, obfitujący w koreańskie rarytasy.