Sposobem na idealnie gładkie, poste i lśniące włosy jest kreatyna, która znalazła szerokie zastosowanie w kosmetologii. Związek ten znajdziemy w maskach, odżywkach, ampułkach, sprayach, szamponach i szeregu innych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Do dyspozycji mamy też wiele zabiegów kosmetycznych, które pomogą zregenerować kosmyki zniszczone, pozbawione blasku, przerzedzone. Jednym z nich jest laminowanie włosów, które może być przeprowadzone w domowym zaciszu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Na czym polega i jaki efektów można się spodziewać?

Czym jest i co daje zabieg laminowania włosów?

Prawidłowa pielęgnacja włosów jest niezbędna do tego, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi kosmykami. Na szczęście do dyspozycji mamy obecnie szereg kosmetyków, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pożądanych efektów i to bez kosztownych wizyt w profesjonalnym gabinecie. Gorzej, jeśli ktoś zaniedba swoje włosy i przyczyni się do ich zniszczenia, przez co przywrócenie im utraconej świetności będzie dużo trudniejsze. Jeśli komuś marzą się wygładzone, miękkie i błyszczące kosmyki, warto zdecydować się na zabieg laminowania. Można go nawet przeprowadzić w domowym zaciszu. Jest to bardzo szybki sposób na przywrócenie blasku i witalności włosom sprawiającym wrażenie zmęczonych, szczególnie różnego typu zabiegami fryzjerskimi z udziałem wysokiej temperatury. Wiele osób myli laminowanie z keratynowym prostowaniem. Celem laminowania jest pokrycie włosów specjalną warstwą ochronną, co ma służyć zabezpieczeniu ich przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo można liczyć na efekt wygładzenia, jakbyśmy dopiero co użyli prostownicy oraz na połysk i podkreślenie koloru.

Laminowanie włosów nie tylko w salonie kosmetycznym

Laminowanie włosów przyczynia się do zamknięcia łusek włosów, przez co przestają się one elektryzować i puszyć. Gładkość i połysk sprawiają, że kosmyki wyglądają na bardzo zdrowe i nie sprawiają trudności w rozczesywaniu. Podczas laminowania nie wykorzystuje się żadnych dodatkowych urządzeń takich jak prostownica. W przypadku profesjonalnego laminowania włosów sięga się po specjalne preparaty fryzjerskie, które zawierają aminokwasy. Uzyskane efekty utrzymują się zwykle przez trzy miesiące. W domowych warunkach z kolei można wykorzystać żelatynę lub galaretkę. Niestety metoda ta jest dużo mniej trwała bo po trzech maciach nie pozostają żadne ślady. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na domową kurację czy skorzystamy z usług salonu kosmetycznego, w obu przypadkach można spodziewać się wyraźnego wzmocnienia, odżywienia i odbudowania włosów.