Osoby, które chcą uruchomić profesjonalny gabinet fizjoterapii powinny nie tylko zatrudnić doświadczonych fizjoterapeutów, ale również muszą poważnie pomyśleć o niezawodnym wyposażeniu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jaki sprzęt do fizjoterapii warto postawić w pierwszej kolejności i na co zwracać uwagę przy jego zakupie.

Solidny stół rehabilitacyjny

Dla większości osób najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnego stołu rehabilitacyjnego zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Porównując poszczególne modele warto zwrócić uwagę na sterowanie i regulację wysokości. Producenci mogą zaproponować wysokiej jakości stół rehabilitacyjny, w którym regulacja odbywa się ręcznie, elektrycznie albo hydraulicznie. Godne uwagi są modele, które mogą zaoferować dodatkowo funkcję klasycznego fotela i Pivota. Bardzo ważnymi parametrami jest również wytrzymałość i stabilność. Najlepiej postawić na oryginalne stoły rehabilitacyjne, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Uważać należy z kolei na chińskie stoły, które niestety pod względem wykonania pozostawiają wiele do życzenia. Dobry stół rehabilitacyjny od renomowanego producenta ma nie tylko solidny stelaż, ale również dość grubą tapicerkę. Kluczem do sukcesu jest także to, aby zwrócić uwagę na przeznaczenie stołu. Niektóre modele wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko do masażu. Wielu producentów oferuje stoły, które doskonale sprawdzą się przy terapii manualnej, czy też przy ćwiczeniach w odciążaniu w specjalnej kabinie UGUL. Niektóre stoły można wykorzystać także jako kozetkę w kinezyterapii.

Niezawodna mata do korekcji wad postawy

W każdym gabinecie fizjoterapii powinna znaleźć się także porządna mata do korekcji wad postawy i akupresury stóp. Małe dzieci coraz częściej mają niestety mniejsze lub większe problemy nie tylko z płaskostopiem, ale również różnego typu deformacjami stóp. Maty można wykorzystać także do poprawienia krążenia krwi i stymulowania mięśni krótkich stóp.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny przyda się w gabinecie?

Uruchamiając własny gabinet fizjoterapii warto rozejrzeć się również za specjalnymi wannami do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych. Nie można zapominać także o nowoczesnych urządzeniach wytwarzających impulsowe pole elektromagnetyczne. Do podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego można zaliczyć stoliki medyczne, taśmy i trenery dłoni, wagi lekarskie, piłki medyczne, parawany, różnego typu ciężarki do ćwiczeń, lustra korekcyjne i ogrzewacze żelowe. Godny polecenia jest sprzęt rehabilitacyjny, który spełnia wymogi NFZ i może pochwalić się stosownymi certyfikatami.